İPTAL VE İADE ŞARTLARI

İlhan Selçuk Akademi üzerinden alınan Eğitim ve diğer hizmetler için Teslimat, İptal ve İade Kuralları

1. “İlhan Selçuk Akademi”- https://www.ilhanselcuk.com online eğitim sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan kullanıcı bilgileri formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2. Alıcılar, satın aldıkları eğitim programının satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir. 
Satın alınan eğitimler satın alındığı tarihte hizmet başlamadıysa 7 (yedi) gün içinde iade edilebilir, saatlik görüşmeler ise randevu alınan saate 48 saat kalana kadar iade edilebilir, diğer hizmetler ise alınma tarihinden itibaren hizmet başlamadıysa 5(beş) gün içinde iade edilebilir. İadenin geçerli olması için Alıcı’nın info@ilhanselcuk.com’a mail atarak talepte bulunması gerekir.

4.Alıcı, satın aldığı hizmetin bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının hizmeti teslim yükümlülüğü sona erer.

5. Hizmet satın alındıktan sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan program bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı ‘ya ödenmez ise, satıcı sözleşmeyi sona erdirir.

6. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve hizmeti süresinde teslim edemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

İade Koşulları:
Alıcı yukarıda paylaşılan süreler içinde iade talebini info@ilhanselcuk.com’a bildirirse, faturanın iki nüshasının alt kısımlarında bulunan iade edilen ürün ile ilgili bölümleri doldurur ve imzalar. Kullanıcı imzalamış olduğu faturanın iki nüshasını ıslak imzalı olarak İlhan Selçuk Akademi’ye iletmesi gerekir.
Mustafa Kemal Mah. 2079 Sok. No:3 B Blok Ofis:19 Via Green Plaza Çankaya/ANKARA adresine gönderilmek üzere teslim eder.
Kullanıcı tarafından iade edilen hizmetin faturası İlhan Selçuk Akademi’ye iletilmemişse hizmetin  iadesi yapılmaz ve ücreti kullanıcıya ödenmez.