Lansman -

ÜRÜN LANSMAN TANITIM HİZMETİ

 

Amazon’da Private Label iş modeli ile satış yapmak istediğinizde sıfırdan bir liste kurmanız, SEO çalışması yapmanız, rakip ve pazar analizi yapıp tam anlamıyla hazır bir şekilde pazara giriş yapmanız gerekir. Buna rağmen ürününüzü listelediğinizde başlangıçta BSR değeriniz olmayacaktır. Hatta müşteriler sizin ürününüzü ne kadar harika olsa da ne kadar güzel bir liste hazırlamış olsanız da maalesef göremeyeceklerdir.
 

Amazon her bir yeni ürün listeleyen satıcılara bazı avantajlar sağlamaktadır. Bu avantajlardan bir tanesi de sosyal medyadan müşteri çekmeniz için satışa çıktığınız ilk 90 gün (ortalama) size çok daha hızlı indekslenme ve ön plana çıkma imkânı sunmaktadır. Bu dönemi biz “Honeymoon” olarak tanımlamaktayız. İşte bu noktada İlhan Selçuk Akademi olarak ürününüzü detaylı bir şekilde analiz edip özellikle hangi kelime veya kelimelerde ön plana çıkmanız gerektiğini tespit edip, dağıtım algoritmanızı çıkarıp, kaç adet ürünü test ettirmeniz gerektiğini belirliyoruz. Amerika’da yer alan 20.000’den fazla organik takipçilerimize ürününüzü test ettiriyoruz ve pazarda bir bilinirlik sağlamaya çalışıyoruz.
 

Bu işlemi yaparken kesinlikle Amazon politikalarına uymayan satıcıya feedback ve yorum alma hizmeti sunmuyoruz. Amacımız müşterileri kandırmaya yönelik yapılacak, haksız rekabete yol açacak her türlü davranıştan uzak, sadece ürünlerinizi doğru bir algoritma ve sistem ile profesyonel bir şekilde dağıtmaktır.
 

Peki bu lansman hizmeti ile birlikte neler kazanıyor olacaksınız?

  • Ürününüz BSR değerine kavuşacak görünür olacaktır.
  • Doğru aranmalarda ve kelimelerde ön plana çıkarak organik satış almanızı hızlandıracaktır.
  • Daha hızlı organik satış almanızı sağladığı için daha çabuk yasal yorumlar elde edeceksiniz.
  • Yasal olarak yorum elde etmeye başladıktan sonra daha hızlı bir şekilde PPC kampanyalarınızı sürdürebilecek ve aynı zaman da sayfalarda ön planda organik olarak görüneceğiniz için aynı sayfa içerisinde birden fazla görünme imkânı sağlayacaksınız.
  • Varyasyonlu listelerde dilediğiniz kelimede dilediğiniz varyasyonu ön plana çıkarabileceksiniz.


Peki ürünlerinize lansman sadece ilk listelemede ve satışa açıldığında mı yapılmalıdır? Tabi ki hayır! İlk ürün listelemenizde yaptığınız lansman çalışması özellikle kısıtlı sermayeli satıcılar için olmazsa olmaz öneme sahiptir fakat özellikle Amerika’da Sevgililer günü, Prime Day, Black Friday, Cyber Monday ve Christmas gibi dönemler öncesinde de mutlaka ön planda görünmeniz gerekmektedir. Bu dönemlerden önce tekrardan sosyal medya üzerinden bir çalışma yaptığınızda özel günlerde satış rakamlarınız ciddi bir artış gösteriyor olacaktır. Sonuç olarak sadece ilk lansman değil aynı zamanda relansman da ticaretiniz için büyük önem arz etmektedir.


Peki müşterilerimize sunduğumuz lansman hizmetinin içeriği nedir?

  • A’dan Z’ye keyword analizi ve doğru lansman kelimelerinin tespiti
  • Amerika içinde test operasyonunun sağlanması
  • Süreç takibi ve raporlama
  • Dağıtım adet ve gün tespiti
  • Süreç ortasında ürün ilerleme raporunun sunulması


Konu hakkında daha fazla detay almak için info@ilhanselcuk.com’a ulaşabilirsiniz.